Festyn Rodzinny – 21.06.2015

Kochani!

W dniu 21 czerwca br. na boisku sportowym odbył się Pierwszy Festyn Rodzinny w Strzyżewicach zorganizowany przez Sołectwo Strzyżewice, Towarzystwo Przyjaciół Strzyżewic oraz Koło Gospodyń Wiejskich. W festynie wzięło udział wielu mieszkańców wsi oraz okolic. Były gry i zabawy z nagrodami prowadzone przez animatorów Agatę Sawadę i Jakuba Rupę.
Był pokaz sztuk walki, który zaprezentowała młodzież z klubu Satori Leszno. Dla młodszych i starszych niewątpliwą atrakcją była także możliwość postrzelania do celu. Celność sprawdzali członkowie Leszczyńskiego Stowarzyszenia Airsoftu. Chętni mieli możliwość podziwiania wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej ze Święciechowy oraz zasiąść w radiowozie policyjnym. Najmłodszych bardzo cieszyła możliwość poskakania na bungee oraz przejażdżka bryczką p. Zenona Dudziaka.
Dla zgłodniałych Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzyżewicach przygotowały chleb ze smalcem, ogórki małosolne, a także kawę i pyszne ciasto. Dochód ze sprzedaży przysmaków przekazano Towarzystwu Przyjaciół Strzyżewic na organizację zajęć świetlicowych dla dzieci.
Dzieci wychodziły z festynu z przyozdobioną buzią, paczką z prezentami oraz szczerym uśmiechem. Dla dorosłych także były nagrody za udział w konkursach.
Impreza udała się wspaniale dzięki licznie przybyłym mieszkańcom, ale także dzięki ofiarodawcom, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Były to firmy i instytucje: Radio Elka, Panorama Leszczyńska i Dziennik ABC, Auto Mróz OPEL, Urząd Gminy Święciechowa, Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie, Hurtownia Łożysk GAMA, Leszno Gliding Hotel, Ochotnicza Straż Pożarna w Święciechowie, Komenda Miejska Policji w Lesznie, Satori Leszno, Salon Fryzjersko-Kosmetyczny w Strzyżewicach, Leszczyńskie Stowarzyszenie Arisoftu, Sołectwo Strzyżewice, Towarzystwo Przyjaciół Strzyżewic, Koło Gospodyń Wiejskich w Strzyżewicach oraz osoby prywatne pp. Gricer, p. Karina Homska,p. Maria i Lila Karolczak, p. Bogusia Litorowicz, pp. Mikołajczak, p. Marzena Paszak, p. Mariusz Raczyński, pp. Rosiakowie, pp. Rychwalscy, p. Maciej Sobczyk, pp. Szalewscy, p. Dudziak, pp. Wasilewiczowie.
Do zobaczenia za rok 🙂

 

 

1 myśl w temacie “Festyn Rodzinny – 21.06.2015”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s